ul. 3 Maja 130

43-450 Ustroń

Tel. 033 854 35 50

www.czantoria.net

Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu

Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu

Medale do nabycia przy kasie!

Szlak “Złote Śląskie” jest pełen wyjątkowych miejsc, które warto odwiedzić. Zdobycie kolekcji złotych medali z tego szlaku to świetny sposób na gromadzenie wartościowych pamiątek oraz doskonała okazja do rozwijania pasji kolekcjonerstwa. Jednym z ciekawych punktów na szlaku “Złote Śląskie” jest bez wątpienia Kolej Liniowa Czantoria w Ustroniu. Czantoria jest czynna cały rok. Latem można podziwiać walory Beskidu Śląskiego, a zimą całymi rodzinami oddać się białemu szaleństwu, ponieważ jest to miejsce oferujące jedne z najdłuższych tras narciarskich w Beskidach.

Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu – ośrodek narciarski położony w Ustroniu w Beskidzie Śląskim na północnym zboczu Wielkiej Czantorii. Górna stacja ośrodka znajduje się na polanie Stokłosica, na wysokości 851 m n.p.m.

Czantoria to najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego z najnowocześniejszą kolejką.Czteroosobowe kanapy oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu to duży atut kolejki, dzięki czemu również osoby niepełnosprawne mogą czuć się bezpiecznie w czasie przejazdu. Krzesłka wyposażone są rónież w specjalne uchwyty umożliwiające transport rowerów na górną stację. Kolej linowa każdego roku umożliwia tysiącom turystów łatwy i szybki dostęp w górne partie Beskidów.

Obecnie jest to najnowocześniejsza kolejka w polskiej części Beskidów. Kolej Linowa Czantoria jest miejscem bardzo dobrze znanym zarówno w regionie jak i w całej Polsce. Coraz częściej odwiedzana jest również przez zagranicznych turystów.

W skład kompleksu wchodzą:

– (KLC) 4-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Doppelmayr Garaventa Group o długości 1 640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1 800 osób na godzinę. Górna stacja kolei linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu – 6 minut

– (FA) 2-osobowy wyciąg orczykowy „Faturka” o długości 670 m, przewyższeniu 198 m i przepustowości 475 osób na godzinę

– (SO) wyciąg talerzykowy „Solisko” o długości 350 m, przewyższeniu 80 m i przepustowości 800 osób na godzinę

– (ST) wyciąg talerzykowy „Stokłosica” o długości 198 m, przewyższeniu 50 m i przepustowości 500 osób na godzinę.

Oprócz ciekawych widoków i atrakcji dla całych rodzin na turystów czeka możliwość zakupienia pamiątkowych medali ze szlaku “Złote Śląskie”. Medale dostępne są przy kasie i przedstawiają słynną kolej liniową. Medal to doskonała pamiątka z podróży. Warto przywieźć taki egzemplarz bliskiej osobie zamiast pocztówki, czy magnesu i szerzyć w ten sposób ideę kolekcjonerstwa.